fbpx

Ахмети свика итен состанок во ДУИ за излез од блокадата во Собранието

-

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска свикал итен состанок на централното претседателство на кој ќе се бара излез од блокадата во Собранието, но ќе се расправа и за однесувањето на Беса.

Шефот на кабинетот на Ахмети, пратеникот Артан Груби, вели дека на дневен ред ќе биде опозициската коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Беса.

Груби открива дека Беса ги повлекла потписите што му ги даде на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако одлучиле да не го поддржат предлогот претседател на Собранието да биде Талат Џафери.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Свети Николе-Штип

Тројца загинати е епилогот од денешната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Свети Николе-Штип во близина на наплатната рампа „Кадрифаково“. Како што информираат од МВР, незгодата се случила...
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download micromax firmware
Download WordPress Themes
udemy free download