fbpx

Зоран Милевски – Кичеец од судот добил упатен акт да оди во затвор за случајот „Рекет“

-

Еден од осудените во случајот „Рекет“, Зоран Милевски – Кичеец добил упатен акт и датум од Кривичен суд кога и во кој затвор да се појави за да ја издржи затворската казна од три години.

Кривичен суд не го открива точниот датум која тој треба да се јави во затвор. Милевски има можност да бара одлагање на одењето во затвор согласно Законот за изршување санкции.

Милевски беше осуден на три години затвор, откако призна вина за случајот „Рекет“ во кој осудени се и Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Зеленски не кажал дека наскоро ќе го убијат

Украинскиот претседател Володимир Зеленски нема изјавено дека наскоро ќе го убијат, туку одговарајќи на прашање на новинарот на „Сан“, кажа дека има сознанија за операција наречена „Мајдан 3“ за...