fbpx

Provim i librit dhe monodramës të Karnavalit të Vevçanit 2015

-

Përmbledhje me tregime nga Koste Shutinoski sot do të promovohet në komunën e Vevçanit, në kuadër të karnavalit vjetor të Vevçanit. Në suaza të karnavalit, Done Donev do të interpretojë monodramë. Manifestimi qendror, do të mbahet më 13 janar, kurse  të nesërmen me djegien e maskave do të përfundojë manifestimi.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.