fbpx

MPJ: Shtetasit e Maqedonisë në Turqi janë të sigurt

-

Qytetarët maqedonas që për momentin janë në Turqi janë të sigurt dhe tani për tani nuk ka të lënduar apo viktima, njoftojnë nga Ministria e jashtme.

Ministri i jashtëm Nikolla Poposki ka zhvilluar bisedë telefonike me kolegun turk Mevlut Çavushoglu i cili e ka siguruar se autoritetet turke punojnë për normalizimin e gjendjes dhe se së shpejti do të evitohen të gjitha kërcënimet.

“Në bisedë, Poposki theksoi se R. e Maqedonisë ashpër dënon të gjitha aktet e dhunës dhe terrorit dhe shpreh përkrahjen për institucionet demokratike. Gjithashtu shpreh ngushëllime për familjet e viktimave në ngjarjet e djeshme në Turqi. Ministria e jashtme vazhdimisht është duke përcjellë situatën në Turqi dhe është në kontakt të vazhdueshëm me ambasadën e R. së Maqedonisë në Ankara si dhe institucionet përkatëse në vend dhe rajon” thuhet në njoftim.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
lynda course free download
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes
free online course