Синоќа, дваесетина минути по полноќ во Штип, на крстосницата на улиците Борис Кидриќ и Партизанска, се случила сообраќајна несреќа меѓу автомобил „ауди“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Марјан О. (38) од Штип, и автомобил „фолксваген поло“, исто така со штипски регистарски ознаки, управуван од А.Н.(22) од Штип.

Од здобиените повреди на местото на настанот починал Марјан О.

Над А.Н. извршено е алкотестирање и утврдено е присуство на алкохол од 1,45 промили. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР-Штип.