fbpx

Мечка нападнала дански турист на Шар Планина, скијал надвор од скијачка патека

Мечката со гризнување и гребење му нанела повреди на нозете на скијачот

-

Мечка утрово нападнала дански турист, кој заедно со група скијачи учествувал во „фри рајд“ скијање, надвор од скијачки патеки во месноста Јелак на Шар Планина, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Настанот се случил пред 11 часот утрово во близина на Попова Шапка.

Мечката со гризнување и гребење му нанела повреди на нозете на данскиот скијач. Екипа на итната медицинска помош од Тетово го транспортитала повредениот кон тетовска болница каде дополнително ќе биде утврдена тежината на повредите.

Од ЦУК соопштија дека директорот Стојанче Ангелов е упатен кон Попова Шапка од каде се очекува да даде изјава во врска со настанот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Лага е дека САД финансираат украински нацисти

Тврдењата дека САД финансирале украински нацисти, а Путин исправал некакви неправди во Украина и почнал операција за денацификација, се неточни и имаат за цел само да ја оправдаат руската воена агресија....