fbpx
Таг: температура

таг: температура

Претпладне дожд, попладне суво

Денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во раните утрински часови сè уште ќе има врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престанат. Температурата ќе се движи од 13 до 18 Целзиусови степени. Во Скопје и во околината се очекува слично време со температура до 17 степени.

Облачно и ветровито

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до девет Целзиусови степени, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје, времето ќе биде претежно облачно со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 14 степени.  

Наутро магла, попладне сонце

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, со појава на ниска облачност и на утринска магла по котлините и во речните долини. Попладне, облачноста насекаде ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од минус три до пет, а дневната од 11 до 17 Целзиусови степени. Во Скопје, претпладне ќе има појава на ниска облачност и слаба магла,...

Граѓаните донирале над 162.000 евра за настраданите во Турција и Сирија

Македонскиот народ собра речиси 10 милиони денари (162.100 евра) помош за настраданите во земјотресите во Турција и Сирија, соопшти денеска Црвениот крст на С. Македонија. Според Генералниот секретар на...