fbpx

Janeva për reduktimin e ekipit: Për punën që kemi mjaftojnë 10 prokurorë

-

Për ta mbaruar punën që e pret, Prokurorisë Publike Speciale i duhen 10 prokurorë, thonë nga kabineti i prokurores speciale Katica Janeva, në pyetjen e “Metas” për prokurorët për deklaratën  e kryetarit të Këshillit të Prokurorëve Publik, Petar Anevski ka shkarkuar dhe larguar nga puna dy prokurore nga ekipi i saj.
“Është konstatuar se puna që ka për të bërë kjo prokurori speciale aktualisht mjaftojnë dhjetë prokurorë. Duke pasur parasysh faktin se prokuroritë publike prej ku vijnë prokurorët publik, të propozuar në Këshillin e Prokurorëve Publik këta prokurorë t’i shpërndaj nëpër prokurorit nga të cilat janë përzgjedhur nga kjo prokurori publike”, thuhet në përgjigjen në Prokurorinë Publike Speciale.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.