fbpx

Џикиќ останува на селекторското место во македонската кошаркарска репрезентација

-

Александар Џикиќ останува на селекторското место во македонската кошаркарска репрезентација, пренесе „Македонски спорт“.

Она што новиот предводник на МКФ, Петар Наумоски, го најави денеска, се реализира на состанокот во Белград.

Џикиќ веќе го има составено поширокиот список, а на него се и Перо Антиќ, Предраг Самарџиски и Лестер Бо Мекејлеб. Во следните неколку дена и официјално ќе бидат обајвени имињата на кошаркарите на кои ќе смета селекторот.

Европското кошаркарско првенство почнува на 5 септември, а Македонија е во групата Ц заедно со домаќинот Хрватска, со Словенија, Грција, Холандија и со Летонија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Лажна реклама за чај ги злоупотребува аналитичарот Петар Арсовки и доктор Драган Даниловски

Објавата шири морбидна лага дека починал политичкиот аналитичар Петар Арсовски, чијашто фотографија е злоупотребена. Кога ќе го отворите линкот за да ја дознаете вистината, тој ве води на страница...