fbpx

“Plenumi i shkollave të mesme” ftoi Unionin e shkollave të mesme në debat

-

 “Plenumi i shkollave të mesme” ftoi Unionin e shkollave të mesme në debat publik në të cilin do t’i ballafaqojnë qëndrimet dhe argumentet e tyre dhe në të cilin do të diskutojnë për kërkesat e tyre.

“Plenumi i shkollave të mesme dhe lëvizja autonome e cila lufton dhe do të luftoj për të drejtat e të gjithë nxënësve të shkollave të mesme, pa marrë parasysh përcaktimin e tyre partiak, fetar apo ndonjë tjetër. Konsiderojmë se nuk është serioze të plasohen akuza për jo- legjitimitet nga organizata e cila as përfaqësuesit e saj nuk janë të vetëdijshëm se është jo –aktive në aspektin formal- juridik. Kërkojmë nga Unioni i shkollave të mesme, nëse me të vërtetë konsiderohet për përfaqësues legjitim që i mbron të drejtat e nxënësve të shkollave të mesme, në afat prej 24 orë të prononcohet lidhur me ftesën për debat publik- thonë nga “Plenumi i shkollave të mesme”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free online course
download lava firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download