fbpx
Таг: запрежна кола

таг: запрежна кола

Збеснат коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје-Тетово, не предизвика несреќа

Запрежна кола со збеснат коњ се движеше во спротивен правец, во најбрзата сообраќајна лента на автопатот Скопје-Тетово. Видео на социјалните мрежи го покажува исклучително ризичниот сообраќаен инцидент, којшто за среќа завршил без незгода. На видеото се гледа како полициски службеници подолго време се обидуваат, а на крајот успеваат да го застанат збеснатиот коњ. Од Министерството за внатрешни работи (МВР) засега...

Тројца загинати во превртување на автомобил, камион и запрежна кола

Во три несреќни случаи во изминатото деноноќие, три лица ги загубиле животите, извести МВР. Првиот случај бил на Градечка Планина кај Валандово, при што камион „там 80 т“ управуван од 58-годишен валандовец вчера попладне се превртел и паднал во провалија, при што од добиените повреди починал Ж.Д.(51) од Валандово, кој бил сопатник во возилото, а друг сопатник задобил повреди на...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...