fbpx
Таг: Салваторе Куочи

таг: Салваторе Куочи

Командантот на КФОР тврди дека ситуацијата на Косово е мирна и стабилна

Командантот на КФОР, Салваторе Куочи изјави дека и покрај последните случувања во северниот дел, ситуацијата на Косово е мирна и стабилна. - По убиството на лидерот на иницијативата СДП, Оливер Ивановиќ на 16 септември, КФОР и другите безбедносни институции се ангажираат да ја одржат ситуацијата мирна - вели Куочи за приштинската агенција „Косовапрес“, пренесува „Радио Слободна Европа“. Тој вели...