fbpx
Таг: пронајден

таг: пронајден

Битолчанец, кој бил пријавен за исчезнат, пронајден мртов

Вчера во 12.35 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата Партизанска бил пронајден починат 68-годишниот М.Ј. од Битола, соопшти МВР. Како што информираат од полицијата, М.Ј. на 12 март оваа година бил пријавен за исчезнат. По наредба на надлежен јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта.

Битолчанецот што беше пријавен за изчезнат, пронајден жив и здрав

Битолчанецот, кој викедов беше пријавен за исчезнат, бил пронајден во атарот на селото Мусинци, во добра здравствена состојба, информираат од полицијата. Дваесет и седумгодишниот И.В.,неколку часа откако пријавил дека неговиот татко изчезнал, повторно се јавил во СВР Битола и пријавил дека вчераутро, околу 7.30 часот, го пронашле во атарот на Мусинци. Според информациите, битолчанецот бил во добра здравствена состојба, но се...

Пронајдено тело на уште едно починато лице на падините на Бистра

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар во моментов врши увид на локација на падините на планината Бистра, во близина на селото Гари, каде што попладнево било пронајдено уште едно мртво тело, соопштија од Јавното обвинителство. „Надлежниот обвинител веднаш издаде наредба за обдукција на пронајденото тело, која ќе се врши на Институтот за судска медицина, криминалистика и медицинска деонтологија во...

Скопјанец пронајден мртов во својот стан

Педесет и деветгодишен скопјанец вчераутро бил пронајден мртов во својот стан на улицата Наум Чакаров, во населбата Ѓорче Петров. Според полицијата, безживотното тело на Илија Ц. вчера, околу 10 часот, го пронашла неговата сосетка М.Т. (46), која имала клуч од неговиот стан. Смртта била констатирана од лекар на итната медицинска помош. Увид на местото извршила екипа на Секторот за внатрешни работи...

Пронајден женски леш во гостиварско Чегране

Женски леш вчера попладне, околу 15.25 часот, бил пронајден на брегот на реката Вардар, во гостиварското село Чегране, соопшти полицијата. Како што информираат оттаму, со интервенција на екипа на гостиварската територијална противпожарна едница, телото било извадено од реката, а од семејството на починатата било извршено препознавање. Констатирано е дека станува збор за Марија Ј. (71) од Гостивар. Од полицијата додаваат дека по...

Пронајдено лицето од Косово што исчезна во Струга

Косовецот од Приштина А.Б. (30), кого неговиот татко И.Б. (65) вчера го пријавил за исчезнат во полициската станица во Струга, принаден е рано утринава во Охрид. - По добиениот детален опис, работејќи на реализација на пријавениот настан, полициските службеници, вчера во раните утрински часови го забележаа А.Б. на кеј Македонија во близина на пристаништето во Охрид. Со него беше извршен...

Украина нема да ги признае резултатите од псевдореферендумите за отцепување на делови од земјата

Украина и целиот свет нема да ги признаат резултатите од т.н. псевдореферендуми за повторно обединување со Руската Федерација, кои окупациските сили на југот на Украина планираат да ги одржат...