fbpx
Таг: лекарка

таг: лекарка

ОЈО-Скопје чека извештај од обдукцијата на телото на лекарката

ОЈО-Скопје го очекува од Институтот за судска медицина - Скопје извештајот за обдукцијата на телото на 53-годишната Ј.М.С, која завчера вечер била пронајдена мртва во сопствениот дом, соопштија од одделението за односи со јавноста при скопското обвинителство. Штом обвинителството добие нови информации, ќе ги сподели со јавноста, порачаа од оваа институција. Во рамки на истражната постапка, вчера беа вршени сослушувања, биле...

ОЈО-Скопје: За смртта на лекарката се вршат сослушувања

Основното јавно обвинителство – Скопје (ОЈО-Скопје) соопшти дека за случајот со пронајденото мртво тело на лекарката Ј.М.С., се вршат сослушувања на луѓе кои би помогнале во расчистувањето на случајот и утврдување на причините за смртта. Според ОЈО-Скопје, вчера е извршен увид на улицата Елисие Поповски - Марко, спроти Клиничкиот центар во Скопје, каде беше пронајдено телото на 53-годишната Ј.М.С., вработена како...

Лекарка пронајдена мртва со исеченици на рацете и на вратот

Во СВР Скопје, вчера во 21 часот било пријавено дека во нејзиниот дом, на улицата Елисие Поповски во Скопје, била пронајдена мртва Ј.С.М. Полицијата извршила увид, при што било констатирано дека покојната има рани од нож на рацете и на вратот, а лекар од брза помош констатирал смрт. По наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција, соопштија...

Во првиот Фаб Лаб на Технолошко-металуршкиот факултет младите иноватори ќе може да развиваат свои продукти

Млади иноватори на возраст од 15 до 29 години ќе можат да развиваат и тестираат иновативни идеи до создавање продукт-прототип во првата лабораторијата за производство и прототипирање Ино Фаб...