fbpx
Таг: карван

таг: карван

Започнува карван за вакцинација против ковид-19 во повеќе општини

Министерството за здравство со поддршка од Светската здравствена организација, УСАИД и УНИЦЕФ од понеделник (21 март) почнува со карван за вакцинација против ковид-19, кој ќе опфати 14 локални заедници низ државата. На секое од овие места, согласно распоредот, граѓаните ќе имаат можност да се вакцинираат и да се информираат за придобивките од имунизацијата против ковид-19. Исто така, на овие...

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во Штип: автобусите пристигнаа, дроновите полетаа

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип, во 13 часот, ќе одржи голем народен собир, како дел од карванот на собири што партијата ги организира низ Македонија. Во Штип веќе се собираат сипматизерите на партијата. На улиците има автобуси со кумановски, скопски и со охридски регистарски таблички. Собирот и колоните симпатизери ќе се снимаат и со два дрона. Првичните...
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...