fbpx
Таг: положување

таг: положување

Заев во официјална посета на Бугарија, денеска ќе се сретне со Борисов

Премиерот Зоран Заев, во рамките на неговата официјална посета на Бугарија, денеска ќе се сретне со претседателот на Владата на Република Бугарија, Бојко Борисов во Софија. Тие, како што информираат од Владата, ќе разговараат за развојот на соработката во разни сектори, проекти во областа на инфраструктурата и транспортот, како и спроведувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка. „Премиерот Заев ќе ја...

Делегации на партии и на институции положија цвеќе на гробот на Борис Трајковски

Делегација на СДСМ, во состав Диме Велковски, Цветанка Ласкова и Дарко Давитковски, положи цвеќе и оддаде почит на поранешниот претседател Борис Трајковски, на 13-годишнината од неговата смрт. - СДСМ, како и сите граѓани на Македонија, со достојна почит ги вреднува заложбите и придонесот на претседателот Трајковски кон Македонија, кој посветено работеше на соработка и на заедништо и отвори нови перспективи...

Делегација на СДСМ оддаде почит на претседателот Киро Глигоров

Делегација на СДСМ положи цвеќе и оддаде почит на првиот претседател на независна и суверена Република Македонија, Киро Глигоров, денеска, на петгодишнината од неговата смрт. - СДСМ, како и сите граѓани на Македонија, со достојна почит ги вреднува заложбите и придонесот на претседателот Глигоров, кој градеше мостови на соработка во нашата држава и во светот, со што ги отвори перспективите...

Делегација на СДСМ оддаде почит на првиот претседател на државата, Киро Глигоров

Делегација на СДСМ денеска, во чест на 8 Септември - Денот на независноста, оддаде почит и положи свежо цвеќе на гробот на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров. Во состав на делегацијата беа членовите на извршниот одбор на партијата, Љупчо Николовски, Аднан Џаферовски и Рената Јајоска. „Претседателот Глигоров со мудрите и обединувачки политики ги постави темелите на слободна, независна и...

Делегација на СДСМ положи цвеќе на вечното почивалиште на Глигоров

По повод четиригодишнината од смртта на првиот претседател на независна и суверена Република Македонија, Киро Глигоров, делегација на СДСМ, предводена од потпретседателот Дамјан Манчевски, денеска положи цвеќе на неговото вечното почивалиште. - СДСМ и сите граѓани на Македонија, со пиетет се сеќаваат на достигнувањата што претседателот Киро Глигоров ги оствари за државата - се вели во соопштението на партијата.

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...