fbpx
Tags ТикТакТиктак

Tag: ТикТакТиктак

Stojançe Angellov dorëzoi RTVM-së materialet e përgjimeve

Drejtuesi i partisë ‘Dinjiteti’ dhe ish branitelli Stojançe Angellov paralajmëroi se sonte bashkë me disa bashkëpunëtorë do të shkojë në Televizionin e Maqedonisë për të kërkuar nga drejtuesit e servisit publik që të publikojë bisedat e funksionarëve të VMRO-së të cilat konsiderohen si bomba të opozitës. “Kjo që po ndodh në cilindo shtet normal deri tani do të kishte revolucion,...

Zaev për “Top Chanel Albania”: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Në intervistën për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës,  në Top Chanel“lideri i LSDM-së, Zoran Zaev,ka thënë se të dy partitë poltike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytur në korrupsion dhe materialet që posedon do ta dëshmojnë këtë që po e thotë ai, trasnmeton potrtali "MKD.mk“. “Sipas meje e që mbase jam më informuar, mund të them se incizimet tregojnë se...

Zvrlevski: Nuk shoh shkak për mosbesim në punën e prokurorit publik

Prokurori publik shtetërorë Marko Zvrlevski deklaroi se nuk sheh kurrfarë arsye për mosbesim dhe  dyshim në punën e tij, njoftonи "Dojçe Vele"“, pasi partia e RDM, që është pjesë e koalicionit qeverisës, përmes njoftimit kërkoi Zvrlevski të jep dorëheqje. -Unë nuk shoh arsye për mosbesim apo dyshim në punën e prokurorit publik shtetërorë. Deri më tani, me veprimin tim profesional...

Publikohet video regjistrim nga kabineti i Gruevskit

Në kanalin e internetit në Youtube është publikuar një video regjistrim i ri nga kabineti i kryeministrit Nikolla Gruevski. Në regjistrim shihet se si Gruevski dhe lideri opozitarë, Zoran Zaev bisedojnë për zgjedhjet ndërsa Zaev thotë se anketat kanë treguar se VMRO DPMNE do të fitoj. Në reagimin e LSDM-së që u lëshua pas publikimit të videos nëpër mediume, thuhet...

KSZh-ja të hënën do tëdal me qendrim për materialet e Zaevit

Pas publikimit të incizimeve nga lideri i LSDM-së, Zorna Zaev, në të cilat pohon se funksionar shtetërorë kanë falsifikuar zgjedhjet, sot anëtarë të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ), kanë deklaruar se të hënën do të bisedojnë për këtë temën, në seancë të komisionit transmeton "Nova Tv" Kreu aktual i KSHZ­së Nikola Rilkoski tha se nuk është njoftuar me përmbajtjen e regjistrimeve audio,...

VMRO-DPMNE:Çdo qytetar e di pse ka votuar për ne

Pas publikimit të bombës н bombës së shtatë nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ka reaguar edhe VMRO-DPMNE-ja. Sipas saj Zoran Zaev vazhdon me publikimin e materialeve të krijuara të cilat i ka fituar falë bashkëpunimit me shërbimet e huaja. “Edhe pse ekzistojnë fakte që janë bërë përgjimet në mënyrë ilegale, për të cilën tashmë një person është dënuar me burg. Sipas...

Nuk mbeti më kujt t’i besojmë

Nëse Zoran Zaevit, liderit opozitarë, nuk mund t’i besojmë, atëherë kujt, nëse e zbatojmë parimin e njëjtë të ballafaqimit të deklaratave, mund t’i besojmë? Tek Zaev vërehet se nuk mund t’i besohet sepse në takimet që i ka pasur me kryeministrin Nikolla Gruevski, i ka thënë se regjistrimet nga bisedat e përgjuara i ka na shërbimet e huaja, që më...

VMRO-DPMNE: Zaevi vazhdon me tendcë të destabilizimit të vendit

Konferenca për shtyp e Zoran Zaevit vazhdon me skenarin e tendencës për desatbilizimin e Maqedonisë, për manipulimin e opinionit publik dhe marrjen me dhunë të pushtetit, reagojnë nga partia në pushtet  VMRO- DPMNE. Ndaj shpërthimit të “bombës” së katërt të liderit të opozitës maqedonase, Zoran Zaev, reagoi VMRO­DPMNE. “Në pres konferencën e sotme të Zoran Zaev nuk dëgjuam dhe as...

LSDM: Tentimet e kota të Gruveskit të mbrohet nga e vërteta sikur në “filma aksion”

Nikola Gruveski pohoi të gjitha skandalet lidhur me të dhe bashkëpunëtorëve të tij dhe  tejdukshëm në përpjekjet për tu justifikuar nga hapat  e turpshëm që tmerruan opinion e gjerë, reagoi LSDM-ja për konferncën për shtyp  të kryeminsitrit Nikola Gruevski. “Gruevski i vërtetoi të gjitha skandalet lidhur me të dhe disa bashkëpunëtorëve të tij dhe në mënyrë të padenjë mundohet të arsyetohet...