fbpx
Tags Катар

Tag: Катар

A mund t’u besohet aplikacioneve për kovid-19?

Në kuadër të programit për të luftuar dezinformatat dhe lajmet e rreme, të cilat në Ballkan i kalojnë kufijtë shumë shpejt dhe shpejt shfaqen në mediat e ndonjë vendi tjetër madje edhe në gjuhë tjetër, “Meta.mk” transmeton rregullisht aktualitet te shërbimet e ngjashme për kontroll të fakteve dhe luftën kundër dezinformatave në rajon, nga Kroacia në veri deri në...

Për kualifikim në gjysmëfinale çdo hendbollist i Katarit do të fitoj automobil, banesë dhe 1 milion euro

Pasi Kombëtarja e Katarit mposhti Austrinë me rezultat 29-27 në Kampionatin Botëror të Hendbollit, autoritetet e këtij vendi u premtuan hendbollistët se nëse sigurojnë kualifikim për në gjysmëfinale, secili prej tyre do të ketë si shpërblim makinë Maserati, banesë në lagjen elitare Perl si dhe 1 milion dollarë në llogari. Katari në çerek- finale luan me Gjermaninë e cila ishte...

Kroacia në Katar mundi Maqedoninë

Me një ndeshje të mundimshme dhe të lodhshme Kombëtarja e Maqedonisë pësoi disfatë nga Kroacia, në Kampionatin Botëror të Hendbollit me rezultat 26:29. Në pjesën e parë (14:15) hendbollistët e Maqedonisë ishin në nivelin e  detyrës, derisa loja  me fillimin e pjesës së parë filloi të bjerë. Maqedonia ka siguruar vendin e saj në çerekfinale, kurse në garën në grupe të...

Hendbollistët e Maqedonisë mposhtin Iranin

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll mposhti kombëtaren e Iranit me rezultat 33-31, në ndeshjen e saj të dytë në suazat e Kampionatit botërorë në Katar. Hendbollistët e Maqedonisë kishin epërsi në pjesën më të madhe të lojës ndërsa në pushim shkuan me epërsi prej dy golave (19-17). Tani Maqedonia ka dy fitore në po aq ndeshje pasi dje fitoi përballë...

Ivanov në hapjen e Kampionatit të hendbollit në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov mbrëmë mori pjesë në hapjen solemne të  Kampionatin e 24-të  në hendboll, i cili  do të mbahet në Katar  nga 15 janar deri më 1 shkurt.