fbpx
Tag: Objekte

tag: objekte

MPB do t’i përforcoj masat e sigurisë gjatë festave për shkak të kërcënimeve të SHI

Ministria e punëve të brendshme ditët në vijim, gjatë festave të Pashkëve, do t’i forcojë masat e sigurisë në territorin e vendit, për shkak të kërcënimeve globale terroriste nga ISIS, synim i të cilëve janë edhe vendet e Ballkanit, mes të cilave edhe Maqedonia, njoftojnë nga MPB. “Duke pasur parasysh kërcënimet globale terroriste, ku në cak janë edhe objektet fetare...

Disa të akuzuar nga rasti “Lagja e Trimave” dërgohen në Ohër, qyteti nën sigurim të rreptë

Prej mbrëmë, qendra e Ohrit, rreth objekteve të Sektorit për punë të brendshme, është nën siguri të madhe policore, që ka shkaktuar koment  dhe shqetësim tek qytetarët. Tanimë dy ditë me radhë dhe vend- parkimet para SPB Ohër, burgu dhe para objektit të brigadës kundër zjarrit në Ohër janë bllokuar dhe ndalohet parkimi dhe mbajtja e makinave. Objektet i sigurojnë policë...

Shilegov: VMRO DPMNE ka 63 objekte nëpër lokacione të ndryshme

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov në konferencën e sotme për shtyp theksoi se kryeministri Nikolla Gruevski ka frikë nga largimi i postit të kryeministrit. “Nikolla Gruevski e ka të qartë se kriminaliteti i tij, korrupsioni i tij dhe vjedhja zgjedhore që e ka kryer, nuk do të kalojnë pa dënim. Sot opinioni do të merr edhe një dëshmi pse Nikolla...

BIRN: Për “Shkupi 2014” janë shpenzuar mbi 567 milion euro

Më shumë të holla për projektin “Shkupi 2014” kanë shpenzuar Ministria e kulturës dhe Shërbimi për gjëra të përgjithshme dhe të përbashkëta të Qeverisë sepse ata paraqiten si investitor i objekteve më të mëdha siç janë Muzeu i VMRO-së, Teatri i vjetër, Gjykata kushtetuese, Filarmonia e Maqedonisë dhe pamja e re e godinës së Qeverisë, njofton BIRN në hulumtimin...