fbpx

Disa të akuzuar nga rasti “Lagja e Trimave” dërgohen në Ohër, qyteti nën sigurim të rreptë

-

Prej mbrëmë, qendra e Ohrit, rreth objekteve të Sektorit për punë të brendshme, është nën siguri të madhe policore, që ka shkaktuar koment  dhe shqetësim tek qytetarët.

Tanimë dy ditë me radhë dhe vend- parkimet para SPB Ohër, burgu dhe para objektit të brigadës kundër zjarrit në Ohër janë bllokuar dhe ndalohet parkimi dhe mbajtja e makinave.

Objektet i sigurojnë policë të armatosur me pajisje të plotë.

Kompetentët ende nuk kanë dalë me njoftim zyrtar, por siç mëson “Meta” nga burime policore, masat e rrepta të sigurisë janë për shkak të disa personave, të akuzuar në rastin “Lagja e Trimave”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.