fbpx

Milososki will boycott the referendum and has asked for funds to campaign

-

MP Antonio Milososki of VMRO-DPMNE, through a statement sent to the Parliament Speaker, Talat Xhaferi said that he would be participating in the public propaganda campaign in the upcoming referendum.

“I, Antonio Milososki MP for VMRO-DPMNE in coordination with the coordinator of the Parliamentary Group of VMRO-DPMNE, inform you that I will take part in the public propaganda campaign for the upcoming referendum. I will be boycotting the referendum because I am against it, and to boycott is a guaranteed democratic option for every citizen,” reads Milososki’s statement which was sent to Xhaferi.

The MP asked to be given funds for to campaign for his position on the referendum.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.