fbpx

Kotzias from Vienna: I hope we make some positive steps today

-

“I hope we make some positive steps today,” the Greek foreign minister told journalists, just before today’s meeting with Macedonian Foreign Minister Nikola Dimitrov and UN mediator Matthew Nimetz in Vienna, reported Athen News Agency (ANA-MPA).

According to photographs released by the Macedonian foreign ministry’s official Twitter page, the meeting was held in the offices of the Austrian foreign ministry.

Prior to the meeting between Nimetz, Dimitrov and Kotzias, Austrian foreign minister, Karin Kneissl was also present.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.