fbpx

Charges of “Puch” ready by the end of next week?

-

By the end of next week, it is expected prosecutors to file charges against five of the six accused in the case “Puch”, reports “Sitel”.
A valid verdict was already reached for the sixth suspect.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.