fbpx

Обвиненијата за „Пуч“ готови до крајот на следната недела?

-

До крајот на следната недела се очекува Обвинителството да покрене обвинение против пет од шестмината обвинети во случајот „Пуч“, објави „Сител“ .

За шестоосомничениот веќе е донесена правосилна судска пресуда.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Израелски тенкови влегле во Рафах

Израелските сили вчеравечер влегле во Рафах со тенкови. Во градот во јужна Газа биле забележани напади од тенкови, артилерија, хеликоптери и дронови, пренесува Гардијан. Нападите врз Рафах изминатиот месец принудија...