fbpx

Zaev: I shall accept a TV duel with Mickoski when he confirms he is against the referendum boycot

-

Prime Minister Zoran Zaev, after the meeting with the Kosovar President, Hashim Tacci, said that he will accept a TV duel with the VMRO-DPMNE’s party leader, Hristijan Mickoski when he publicly announces that he is against boycotting the referendum.

-When he announces he is against the boycott, he can choose the medium. I think of myself of supporting debates. Boycotting Macedonia’s future doesn’t deserve a debate. I will accept a debate when he announces that he is against boycotting – said Zaev.

Late last night Mickoski has called upon Zaev for a TV duel after he called upon VMRO-DPMNE’s supporters to act according to their beliefs and to decide for themselves whether they should vote or boycott the referendum.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.