fbpx

Zaev again today in Prosecution

-

Fourth defendant in the case “Puch”, SDSM leader Zoran Zaev today will give a statement in the Public Prosecution. In the same case, the prime suspect Zoran Verushevski gave statement in the prosecution two days.
On Tuesday, Zaev gave statement on the case “Bribery”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.