fbpx

Заев и денеска во Обвинителство

-

Четвртообвинетиот во случајот „Пуч“, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска ќе дава исказ во Јавното обвинителство. За истиот случај, првообвинетиот Зоран Верушевски два дена даваше исказ во обвинителството.

Во вторникот Заев даваше исказ за случајот „Поткуп“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Советот на Скопје усвои граѓански предлози за намалување на загадувањето, следно е да донесе одлуки и да ги спроведе

Советот на Скопје ги прифати сите 19 предлози за намалување на загадувањето на воздухот кои ги предложи првото Граѓанско климатско собрание на Скопје. Иницијативите се со различен рок на...