fbpx

Zaev edhe sot në Prokurori

-

Deklaratë e Zoran Zaevit për rastin Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot to të dalë para Prokurorit publik për rastin Puç. Aksioni policor Puç filloi ka fundi i muajit janar të këtij viti, ndërsa Zaev akuzohet për sulm ndaj organeve më të larta shtetërore, dhe se në takim me kryeministrin Gruevski ai është kërcënuar me dëshmi kundër tij. I akuzuari i parë Zoran Verushevski para dy ditëve është paraqitur në prokurori ndërsa deklaratë para prokurorit ka dhënë edhe kryeministri Gruevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.