fbpx

Wohlers by the numbers: 1,050 espressos in three years!

-

Before departing post Ambassador Pol Wohlers, made whimsical look back at his 3+ years in Macedonia.

This interesting info-graphic, was posted on the US Embassy Facebook page.

volers

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.