fbpx

Marko cleaned the air in Skopje with a fan!

-

TV presenter Marko Novevski cleaned the air in downtown Skopje using a fan. According to Marko it is not part of a new TV project, but that it is just an expression of his concern about the pollution in the city.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.