fbpx

Parliament votes on deputy ministers today

-

The fifth session in the Parliament of the Republic of Macedonia began yesterday with an extensive agenda. Today it continues and on today’s agenda is the election of deputy ministers in the government led by Zoran Zaev.

Before the vote begins on the ministerial agenda, on the agenda are the annual reports for 2016 of the state councils, commissions or agencies, including the Commission for the Prevention of Corruption and the report of the Judicial Budget Council and the realization of the judicial budget last year.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.