fbpx

Gruevski: The Macedonian government will cooperate with Trump’s new administration

-

Regarding the changes that are happening on the world political scene and the expectations, VMRO-DPMNE’s party leader, Nikola Gruevski, in a statement given at the “Telegraf” portal has said that “the Macedonian government will have a close communication and will cooperate with Donald Trump’s new administration for the purpose of accomplishment of this country’s strategic goals”.

“Our priorities remain to be NATO and EU memberships, including the cooperation with our partners, USA and Europe,” said Gruevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.