fbpx

Gruevski requested the meeting with US Vice President Biden

-

The meeting between Prime Minister Nikola Gruevski and US Vice President Joe Biden in Washington will be held at the request of the Macedonian Government, stated the US Embassy in Skopje to portal “Nova“.

“The Macedonian Government has requested a meeting between Prime Minister Gruevski and Vice President Biden, which will be held today to discuss the implementation of the Przhino Agreement, security issues and other topics of mutual interest,” said a statement sent by the US Embassy.

The meeting between the two will be held at 21:00, Macedonian time.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.