fbpx

COVID-19 toll in North Macedonia: 7 deaths and 115 new cases in the last 24 hours

-

The Ministry of Health of North Macedonia informed that in the last 24 hours, with 1.032 tests taken, 115 new cases of COVID-19 were diagnosed. There were 40 recoveries from the disease.

In the same period, seven patients succumbed to the disease. Five of them were citizens of the capital, Skopje, and one each from Tetovo and Krushevo.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.