fbpx

Zaev will visit Turkey on the 12th of February and will meet with Erdogan and Yildirim

-

A government delegation, led by Prime Minister Zoran Zaev, will be visiting the Republic of Turkey, on the 12th of February, informs the government’s press service.

During Prime Minister Zaev’s visit, he will have meetings with Turkey’s President, Recep Taip Erdogan, Prime Minister, Binali Yildirim and the President of the Turkish Parliament, Ismail Kahraman.

After the meeting with Prime Minister Yildirim, both prime ministers will have a joint press conference.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.