fbpx

SDSM returns to Parliament today

-

After a 15 month boycott, MP’s from the opposition should be returning to Parliament today.

The return of SDSM MP’s to Parliament today, and their coalition partners is part of the Treaty of Przino to resolve the political crisis in the country.

 

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.