fbpx

63 Macedonian citizens returned from Montenegro this morning and they will be quarantined

-

The Foreign Affairs Ministry informs that in cooperation with the Foreign Affairs Ministries of Montenegro and Kosovo it has organized the return of 63 Macedonian citizens back to our country with one bus and 19 vehicles. They will be quarantined in accordance with the measures for protection from the pandemic of coronavirus.

“At the same time, with the bus on the road to Montenegro, we helped 15 Montenegrin citizens to reach their country. The Ministry of Foreign Affairs has sent its gratitude to Montenegrin and Kosovar authorities for their cooperation, transit and solidarity” informs the MFA.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.