fbpx

Nikola Todorov will be Head of the Electoral Headquarters for VMRO-DPMNE

-

The Minister of Health and a member of the Executive Committee of VMRO-DPMNE, Nikola Todorov will be Head of the Electoral Headquarters of the party following early parliamentary elections.

Today, Todorov announced this news at the opening of a new specialist dermatology polyclinic in Dračevo.

Todorov was head of the Electoral Headquarters of VMRO-DPMNE for the local elections in 2013 and Parliamentary and Presidential elections in 2014 this position will be filled by MP Ilija Dimovski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.