fbpx

GDOM wants Taleski to be Released from House Arrest

-

Today, a few hundred people organized by the civil movement for the defence of Macedonia (GDOM) gathered outside the courthouses in Skopje, where they insist that the Mayor of Bitola, Vladimir Taleski is to be freed, and to be released from under house arrest

Citizens blocked the bulevard outside the courthouses.

Amonsts the people present at the protest were Mayors; Ivica Konevski, Koce Trahanovski, Petre Latinovski, Stevco Jakimoska and Marjan Risteski.

протест-гдом-суд ГДОМ протест, суд, Владимир Талески ГДОМ протест, суд, Владимир Талески stevco јакимовски гдом талески протест-гдом-суд протест-гдом-суд

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.