fbpx

Prosecution to decide whether to file charges for “Puch” in 15 days

-

The process of investigation of the case “Puch” is over with the last interrogation of suspects yesterday, including opposition leader Zoran Zaev as fourth suspect and former counter-intelligence agent Zoran Verushevski.

According to the legislation, Public Prosecutor now has 15 days to file an indictment.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.