fbpx

Morning and Evening flights from Istanbul – Skopje and Skopje – Istanbul have been Cancelled

-

The official website for “Alexander the Great” airport in Skopje has announced that all morning and evening flights, arrivals and departures have been cancelled by the Airline “Turkish Airlines” from Istanbul to Skopje and Skopje to Istanbul.

The flight from Skopje to Istanbul TK 1004 for this morning at 09:25 by “Turkish Airlines” was cancelled as was the arrival of the plane from Istanbul to Skopje TK 1003 which was meant to land at 08:30.

Evening flights have also been cancelled, TK 1006 at 22:55 to Istanbul, and the TK 1005 from Istanbul to Skopje at 20:00.

Airlines flying to Antalya today and tomorrow, according to TAV – “Alexander the Great” airport’s website will attempt to stay on schedule.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.