fbpx

In North Macedonia 165 new cases of COVID-19, seven deaths and 128 recoveries

-

In the past 24 hours in North Macedonia, from the 1 454 tests, 165 were positive to COVID-19. The largest number of the new cases were from Skopje – 71 newly diagnosed patients, and there is also a high number of new COVID-19 cases in Tetovo – 20 in the past 24 hours.

In the meantime, there were 128 recoveries and 7 deaths. Two of the deceased patients were from Skopje, two from Kumanovo, and one each from Struga, Kochani and Negotino.

These new numbers bring the total toll of COVID-19 since the start of the epidemic in North Macedonia to 6 787 cases, with 328 deaths and 2 876 recoveries.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.