Запленети 105 килограми кокаин во Солун, меѓу уапсените четворица македонски државјани

Во меѓународна акција на полициските власти, во Солун биле запленети 105 килограми кокаин и лишени се од слобода 10 лица (седум од Грција и тројца од Албанија), додека во земјава уапсени се четворица државјани на С.Македонија, информираше МВР. Случајот бил реализиран на 8 и 9 мај годинава, како резултат на повеќемесечна размена на информации и … Продолжи со читање Запленети 105 килограми кокаин во Солун, меѓу уапсените четворица македонски државјани