За два денара поевтинуваат дизелот и бензинот Еуросупер БС-95

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на нафтените деривати ќе се намалат, во просек за 1,9 отсто, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ). Согласно најновата одлука, малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизелот ќе се намалат за 2 денари по литар. Така, од ноќеска на полноќ, литар бензин Еуросупер БС-95 ќе … Продолжи со читање За два денара поевтинуваат дизелот и бензинот Еуросупер БС-95