fbpx

За два денара поевтинуваат дизелот и бензинот Еуросупер БС-95

-

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на нафтените деривати ќе се намалат, во просек за 1,9 отсто, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ).

Согласно најновата одлука, малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизелот ќе се намалат за 2 денари по литар. Така, од ноќеска на полноќ, литар бензин Еуросупер БС-95 ќе чини 81,5 денари, додека дизел горивото ќе се продава по цена од 75,5 денари за литар.

Поевтинува и мазутот и од вечерва ќе чини 39,779 денари за килограм.

Цените на бензинот Еуросупер БС-98 и на Екстра-лесното масло за домаќинство не се менуваат, соопшти Регулаторната комисија.

МОН: Запишувањето вонредни ученици во медицинските училишта се става во мирување

Сите јавни средни училишта во државата кои имаат добиено верификација за изведување на настава од здравствена струка се известени дека запишувањето на вонредни ученици се става во мирување, почнувајќи...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free