Уапсени ексградоначалникот Тодоровиќ и поранешниот претседател на Советот на Центар, Здравев

Под сомнение за перење пари и за злоупотреба на службената положба, вчера во попладневните часови и во текот на вечерта од страна на полициски службеници од МВР – Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал, а по налог на обвинителството, уапсени биле пет лица, потврдија утринава од МВР. Засега непотврдените информации се дека меѓу … Продолжи со читање Уапсени ексградоначалникот Тодоровиќ и поранешниот претседател на Советот на Центар, Здравев