Силно невреме со град и дожд околу пладне го погоди Охрид

Невреме со силни врнежи од град, дожд и грмежи денеска околу пладне го зафатија Охрид. Фотографии од читатели беа испратени до редакцијата на Мета.мк, на кои се гледаат бели улици од силниот град. Дождот ги преполнил шахтите на охридските улици, но засега нема официјални информации за предизвикани штети од денешното невреме. Се стравува дека невремето … Продолжи со читање Силно невреме со град и дожд околу пладне го погоди Охрид