Се множат ветата во ЕУ: Орбан ќе ја блокира Украина во пристапните преговори?

Унгарскиот премиер Виктор Орбан на ден пред почетокот на Самитот на лидерите на земјите-членки на ЕУ уште еднаш го повтори својот став Унгарија ќе го блокира почетокот на преговорите за зачленување во ЕУ на Украина, пренесува Гардијан. „Европската Унија се подготвува да направи ужасна грешка, и тие треба да бидат спречени во тоа – дури … Продолжи со читање Се множат ветата во ЕУ: Орбан ќе ја блокира Украина во пристапните преговори?