Пожар под мостот „Беласица“, во тек е увид на настанатата штета [Галерија]

Синоќа околу полноќ е пријавено дека настанал пожар под мостот на улица Беласица кај Ист Гејт Мол. Пожарникарите неколку часа ги гаселе огромните пламени јазици, а утрово мостот „Беласица“ е затворен за сообраќај на потегот од булеварот Гоце Делчев до улицата Никола Карев. „Полициски службеници излегле на местото на настанот, а сообраќајот бил пренасочен. Пожарот … Продолжи со читање Пожар под мостот „Беласица“, во тек е увид на настанатата штета [Галерија]