Можно е сите корисници на Твитер / Х наскоро да треба да платат за пристап до социјалната мрежа

Илон Маск најави дека сите корисници на социјалната мрежа „Х“ – порано позната како Твитер, можеби ќе треба да платат за пристап до платформата. Во разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, милијардерот Маск рече дека систем со плаќање е единствениот начин за платформата да им се спротивстави на ботовите, пренесува Би-би-си. „Се движиме кон тоа … Продолжи со читање Можно е сите корисници на Твитер / Х наскоро да треба да платат за пристап до социјалната мрежа